تصویر تجاری سازی بلاکچین: راهنمایی برای درک فناوری پشتوانه بیت کوین

تجاری سازی بلاکچین: راهنمایی برای درک فناوری پشتوانه بیت کوین

کد کالا: 101111002
۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال

با معرفی بیتکوین در سال ۲۰۰۸ توجه بسیاری از علاقه مندان حوزه علم و فناوری به فناوری پشتوانه آن که میتوانست دارایی مالی افراد را بدون نیاز به یک واسطه مانند بانک مدیریت کند جلب شد. فناوری به نام بلاکچین که شاید شما نیز تاکنون نام آن و یا اصطلاحات مربوط به آن را شنیده باشید اما هنوز درک صحیح و کاملی از آن نداشته باشید. کتاب تجاری سازی بلاکچین راهنمایی است برای مدیران، مهندسان، کارآفرینان، دانشجویان و... تا با چیستی و پتانسیل های این فناوری آشنا شده و ضمن ایجاد درک صحیح نسبت به این فناوری بتوانند از آن در جهت خلق ارزش استفاده کنند. 

کتاب تجاری سازی بلاکچین در 334صفحه شامل ۴ بخش و ۱۲ فصل است : 

در بخش ۱ مخاطب با مساله ای که فناوری بلاکچین به دنبال حل آن است و همچنین چیستی این فناوری آشنا میشود مفاهیمی مانند خرج دوباره، هش کردن داده ها، کیف پول، الگوریتم های اجماع و ... از جمله مفاهیمی هستند که در بخش اول کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند

در بخش ۲ کتاب مفاهیمی حرفه ای تر و سطح بالاتر مورد بررسی قرار گرفته اند. در این قسمت مخاطبان با چیستی قرارداد هوشمند، اوراکل ها، ارتباط بلاکچین و اینترنت و همین طور توکن های رمزنگاری شده آشنا خواهند شد


بخش ۳ کتاب رویکردی کاربردی داشته و به دنبال آن است که کاربردها و نحوه استفاده از این فناوری را مورد بررسی قرار دهد مفاهیمی که مخاطبان در این بخش از کتاب با آن ها آشنا میشوند عبارت اند از : کاربردهای تجاری فناوری بلاکچین، تاثیر بلاکچین بر مدل کسب و کار، تیم سازی برای پروژه بلاکچین و جذب سرمایه با استفاده از بلاکچین.

بخش ۴ کتاب نیز  به موانعی که این تکنولوژی، و البته سازمان هایی که قصد استفاده از این تکنولوژی را دارند، پیش رو دارند میپردازد مسائل مهمی از جمله نحوه قانون گذاری سیستم های مبتنی بر بلاکچین از جمله مطالب مرود بررسی در بخش ۴ کتاب هستند. 

مطالعه  ۲ بخش اول برای فهم و درک بخش ۳ و ۴ ضروری است بنابراین به تمامی مخاطبان اکیدا توصیه میشود که مطالب را به ترتیب قرار گرفتن در فصول کتاب مطالعه کنند.

فهرست کتاب نیز شامل عناوین زیر است : 
فصل ۱ : مساله اصلی چیست؟ 
فصل ۲ : بلاکچین چگونه کار میکند؟
فصل ۳ : قراردادهوشمند 
فصل ۴ : وب ۳ 
فصل ۵ : توکن های رمزنگاری شده
فصل ۶ : بلاکچین در کسب و کار شما
فصل ۷ : سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO ها) 
فصل ۸ : بلاکچین و مدل کسب و کار شما 
فصل ۹ : تیم سازی برای پروژه بلاکچین 
فصل ۱۰ : جذب سرمایه با بلاکچین ICO، STO، IEO و بقیه ماجرا
فصل ۱۱ : چالش ها وریسک های پیش روی بلاکچین 
فصل ۱۲ : قانون گذاری سیستم های مبتنی بر بلاکچین

 

نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند
خرید نسخه دیجیتال