RSS وبلاگ

انتشارات بورس برگزار کرد؛ رونمایی کتاب «معمای تورم بالا»

آیین رونمایی از کتاب «معمای تورم بالا» نوشتۀ «پائول بکرمن» با حضور اساتید برجسته «محمد خوش چهره» اقتصاددان، «مجید شاکری» کارشناس اقتصادی و مترجمان این اثر «حسین درودیان» و «محمد قائد امینی» همزمان با سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط انتشارات بورس برگزار شد.

نظرها (0)

محال عقل

ادبیات پارسی یکی از منابع بسیار خوب آموزش مفاهیم و کارکرد های سواد مالی  به کودکان و نوجوانان به زبان حکایت و داستان است . یکی از این کتاب ها گلستان سعدی است که حکایات فراوانی درباره ثروت، تجارت،بخشش، قناعت، درویشی و توانگری دارد. ویژگی این حکایات و سایر کتاب های تاریخی که حاوی لطایف و ظرایف شنیدنی و خواندنی است، در این است که این حکایات اغلب با پند و اندرز های اخلاقی همراه بوده و این نکته ای است که در آموزه های نوین و جدید کمتر به آن پرداخته می‌شود. بازخوانی و نگرشی دوباره به این داستان ها برای رشد تدبیر و پرورش اخلاق اقتصادی، منبعی غنی و قابل تامل خواهد بود . امروز بعضی از این حکایات را با هم مرور می‌کنیم :

نظرها (0)

چرا من دولتمند و پولدار نیستم؟

یکی از بهترین کتاب هایی که خواندنش در دوران جوانی و زودهنگام لازم و ضروری است( البته بعد از کیمیاگر 😊) کتاب کوچکی است که مفاهیم بزرگی رو در خودش داره. من خودم دیر به خوندنش رسیدم، اما سعی کردم به هرکسی که مشتاق و علاقه مند مطالعه و اندیشیدن درباره خود و زندگی اش هست معرفیش کنم . کتاب از نویسنده ای انگلیسی است که عمر چندان طولانی ای نداشته و به گمانم در48 سالگی به دیار باقی شتافته.

نظرها (0)