درباره ما

نیاز به کتاب به عنوان یکی از اصیل‌ترین و شاید قدیمی‌ترین ابزار آموزش موضوعی روشن بر همگان است. درک این واقعیت که آموزش‌های عمومی و تخصصی در حوزه بازار سرمایه نیازمند انتشار کتاب است، منجر به تاسیس انتشارات بورس توسط شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس شد. بدین ترتیب، انتشارات بورس در شهریورماه 1390 کار خود را با هدف مرجعیت در انتشار کتب مالی در سطح منطقه آغاز کرد.
تصمیم‌گیری در مورد مسائل انتشارات توسط مجموعه‌ای به نام شورای نشر انتشارات بورس انجام می‌شود. با فعالیت‌های این شورا در حال حاضر ماموریت، چشم‌انداز و اولویت‌های انتشارات بورس به صورت مدون درآمده و در اختیار علاقه‌مندان است. بعلاوه روش پذیرش یا سفارش آثار با شفافیت مشخص شده است. انتشارات بورس همواره کوشیده است تصمیم‌گیری‌های خود را مبتنی بر سیاست‌های انتشارات و با بی‌طرفی علمی به انجام رساند.
 انتشارات بورس ناشر کتاب‌های حوزه مالی با تأکید بر مباحث بازار سرمایه است. این انتشارات با توجه به اهداف خود، کتاب‌ها را در حوزه‌های مرجع، تخصصی- دانشگاهی، عمومی و کودک و به زبان‌‌های فارسی و انگلیسی منتشر می‌نماید.
این انتشارات دارای فروشگاه و نمایشگاهی جنب محل سازمان بورس و اوراق بهادار است. این فروشگاه مرجع عرضه کتب مالی است و علاوه بر آثار انتشارات بورس، کتاب‌های سایر ناشران را نیز عرضه می‌دارد. بعلاوه انتشارات بورس اقدام به توزیع کتاب‌های خود از طریق مؤسسات پخش کتاب می‌نماید.