تصویر پایداری کسب و کار در ایران

پایداری کسب و کار در ایران

کتاب «پایداری کسب و کار در ایران، عملکرد، گزارشگری و اطمینان‌بخشی» به قلم پرفسور ذبیح‌الله رضایی و دکتر سیدمحمود میریزدی به رشته تحریر درآمده است. پایداری کسب‌وکار، توجه قابل ملاحظه‌ای را از سوی سیاست‌گذاران، قانونگذاران، سرمایه‌گذاران و سازمان‌های کسب‌وکار به خود جلب کرده است. در محیط کسب‌وکار امروزی، شرکت‌های سهامی عام با موشکافی‌های روزافزون و فشار عمیق از سوی قانونگذاران، تنظیم‌کنندگان قواعد، جامعۀ سرمایه‌گذاری و ذی‌نفعان خود برای تمرکز بر ابعاد چندگانۀ اساسی عملکرد اقتصادی مالی، حاکمیت شرکتی، اجتماعی، اخلاقی و زیست‌محیطی خود روبه‌رو هستند. پایداری کسب‌وکار، از حفظ حسن شهرت و طرف‌داری از حفظ محیط زیست به یک ضرورت راهبردی برای یکپارچه شدن در فرهنگ شرکتی، محیط کسب‌وکار، برنامه‌های مدیریتی و تصمیمات سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. با توجه به این سطح پذیرش و مقبولیت پایداری، امروزه سازمان‌های کسب‌وکار سراسر جهان با چالش پذیرش راهبردها و فعالیت‌های مناسب مدیریتی برای پاسخ‌گویی مؤثر به مسائل اجتماعی، اخلاقی، زیست‌محیطی و حاکمیت شرکتی در خلق عملکرد پایدار روبه‌رو شده‌اند. در گذشته، سازمان‌های کسب‌وکار، عملکرد خود را در زمینۀ تراکنش‌های اقتصادی گزارش می‌کردند که با مرور زمان مشخص شد نتایج مالی ارتباط کمتری با عصر پیشرفت‌های فنی داشته و حرکت به سمت توجه به اثرات اجتماعی و زیست‌محیطی عملیات شرکت‌ها آغاز شد. در سال‌های اخیر، ذی‌نفعان، سرمایه‌گذاران، قانونگذاران، مؤسسات و سازمان‌های جهانی و عامه مردم در سطح وسیع، به طور فزاینده‌ای به دنبال اطلاعات مربوط به نشانگرهای کلیدی سنجش عملکرد مالی و غیرمالی هستند و این به معنی پذیرش یک چهارچوب گزارشگری پایداری در همۀ ابعاد آن است.
کتاب حاضر در هفت فصل تألیف گردیده است:

  1. پایداری کسب و کار
  2. اصول، تئوری‌ها، تحقیقات و آموزش پایداری
  3. منابع و محرک‌های ضوابط نوین پایداری کسب و کار
  4. بعد اقتصادی مالی پایداری
  5. ابعاد غیرمالی پایداری
  6. گزارشگری و اطمینان‌بخشی عملکرد پایدار کسب و کار
  7. مسائل نوظهور در عملکرد، گزارشگری و اطمینان‌بخشی پایداری

در پایان هر بخش سوالات چندگزینه‌ای و تشریحی همراه با پاسخ جامع برای خوانند آورده شده که جهت جمع‌بندی و تثبیت مطالب سودمند است.
کتاب «پایداری کسب و کار در ایران» توسط پرفسور ذبیح‌الله رضایی و دکتر سیدمحمود میریزدی  در 635 صفحه تألیف و انتشارات بورس آن را با قیمت 150هزار تومان منتشر نموده است.

نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند
خرید نسخه دیجیتال