تصویر تاریخ بازار سرمایه ایران - جلد شمیز- کاغذ نخودی تیره

تاریخ بازار سرمایه ایران - جلد شمیز- کاغذ نخودی تیره

--*چکیده
 کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران روایتگر تحولات حوزه مالی و بازار خدمات مالی کشور در فاصله سال‌های 1315 تا 1367 است.
 در این کتاب به مدد برگرفته هایی از مستندات مکتوب، بی هیچ تعصب و به دور از گرایش های سیاسی، فراز و فرودی که بازار خدمات مالی کشور طی ٧۵ سال گذشته با آن دست به گریبان بوده را به تصویر کشیده است.
 در فصل نخست کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران تلاش شده است تا با استناد به اسناد و مدارکی چون روزنامه ها، صورتجلسات، مکاتبات و مصاحبه ها، شالوده و چگونگی شکل گیری اقداماتی که منجر به تشکیل بورس در کشور شد، به تصویر کشیده شود.
 در فصل دوم کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران مولفان تلاش کرده اند با بررسی اسناد و مدارک مرتبط، شمایی از وضعیت بورس تهران از حیث تنوع اوراق بهادار و چگونگی انجام معاملات، روزهای معاملاتی و کارگزاران به دست دهند
 فصل پایانی کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران مروری بر رویدادهای بازار سرمایه کشور در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز دوران جنگ تحمیلی است.
 گردآوری مستندات مربوط به هر بخش، از زمان تأسیس بورس تاکنون، کاری بس دشوار بودکه به پشتوانه عشقی سره به میهن و نیتی خالص بر ارج نهادن به تلاش تمام آنانی که در این مسیر گامی برداشتند، درسایه تلاشی وافر به اهتمام نویسندگان جامه عمل به خود پوشید.
 در کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران نه فقط مستندات مکتوب بر گرفته از کتاب‌ها، نشریات و صورتجلسات، که اقوال شفاهی پیشکسوتان این صنعت نیز مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.
 ارج نهادن بر داشته‌هایی که میراثی درخور از گذشتگانی است که به ایام خود برای به اهتزاز در آوردن پرچم بورس در کشور از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند، راه بر غنای این میراث برای آیندگان هموار می‌کند.
--*مشخصات
-*مشخصات نشر:انتشارات بورس
-*مشخصات ظاهری:562ص
-*موضوع: بازار سرمایه--ایران--قرن14
-*موضوع:بورس--ایران--تاریخ
--*شناسه افزوده:شهلا کشاورز نژاد
-*شماره کتابشناسی ملی:4325133
-*رده بندی دیویی:332/04150955

 
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند
خرید نسخه دیجیتال