• محصول
فروشگاه آنلاین انتشارات بورس

محصولات › کتب تخصصی مالی › موضوعات بین رشته ای با بازار سرمایه 

ساز و کارهای بررسی تقلب، حسابداری دادگاهی، ارزیابی کنترل‌های داخلی ساز و کارهای بررسی تقلب، حسابداری دادگاهی، ارزیابی کنترل‌های داخلی

کد محصول: 100136
  • نویسنده/مترجم: علی حسینی، رضا داغانی، محمدعلی نصر
  • شابک: 978-600-7872-16-1
قیمت: ۳۰۰٬۰۰۰ ریال
چکیده
تقلب داراى ابعاد مختلفى است و در صورتى که اقدامى براى کشف آن صورت گیرد، مطمئنا به راحتى نخواهد بود. براى پیشگیرى یا کشف تقلب ساز و کارهاى خاصى نیاز است و نیاز به افراد متخصصى نظیر بازرسان و ممیزان رسمى، حسابداران رسمى و حسابداران دادگاهى است. نتیجه نهایى چنین بازرسى یا حسابرسى، ارائه گزارشى است به منزله ى اعلام شک و تردید از جانب بازرس یا حسابرس به مخاطب در مورد تقلب است. از طرف دیگر این سوال که یک رویداد قابل گزارش از چه چیزى تشکیل شده است، مى تواند زمان و نوع گزارش موارد تقلب را تغییر دهد. نویسندگان متن حاضر تلاش داشته اند تا با بررسى این موارد، بستر مناسب براى پیشگیرى،کشف تقلب و نیز ارائه ساختار گزارش تقلب فراهم نمایند. در این راستا، کتاب حاضر به سه بخش تقسیم شده است:
بخش اول، برخى از ساز و کارهاى بررسى و شناسایى تقلب در صورت‌هاى مالى و در سطح شرکت‌ها مورد بررسى قرار گرفته است که در پنج فصل به این موضوع پرداخته شده است. قبل از شروع بحث در زمینه تقلب، در فصل اول تعاریف و اصطلاحات مرتبط با تقلب ارائه شده است. سپس در فصل دوم ابعاد مختلف مدیریت ریسک (مخاطره) تقلب و روش‌هاى مقابله با آن مورد بررسى قرار گرفته است. در ادامه، به منظور آشنایى با سازمان‌ها و نهادهاى مرتبط با تقلب و قوانین مختلف، شرح مختصرى از تاریخچه و فعالیت آنها در ایران، انگلیس، آمریکا، کانادا، آسیا، اتحادیه اروپا و در سطح بین‌المللى در فصل سوم بیان شده و در فصل چهارم قوانین و مقررات مرتبط با تقلب در استرالیا، فرانسه، آمریکا و انگلیس مورد بررسى اجمالى قرار گرفته اند. فصل پنجم نیز به روش شناسى تقلب اختصاص داده شده است. در پایان در فصل ششم، چند نمونه از جدیدترین چک لیست‌هاى ارزیابى ریسک (مخاطره) تقلب به همراه یک نمونه گزارش رسیدگى به موارد تقلب ارائه شده است.
بخش دوم کتاب به موضوع حسابدارى دادگاهى مى پردازد. تاکنون در متون مختلف در خصوص حسابدارى  دادگاهى مطالب متنوعى بیان شده است با این وجود به مقایسه آن با حسابرسى مالى و حسابرسى تقلب چندان پرداخته نشده است. در این بخش تلاش شده است تا نگاهى جامع به حسابدارى دادگاهى، حسابرسى مالى و حسابرسى تقلب شود.
با توجه به نقش و جایگاه کنترل داخلى در بحث تقلب، بخش سوم به کنترل داخلى اختصاص داده شده است. در فصل اول این بخش، چارچوب معروف کوزو به اختصار معرفى و سپس دستورالعمل کنترل‌هاى داخلى بورس ایران ارائه شده است. در فصل دوم یک چک لیست جامع براى ارزیابى کنترل‌هاى داخلى در سطح شرکت‌ها ارائه شده است.
مشخصات
مشخصات نشر:انتشارات بورس
مشخصات ظاهری۲۴۲ ص
موضوع: :تقلب--پی جویی
موضوع:جرایم اقتصادی
موضوع:حسابداری دادگاهی
شماره کتابشناسی ملی:۴۶۸۹۵۱۰
رده بندی دیویی:۳۶۳/۲۵۹۶۳
رده بندی کنگره:۱۳۹۶ ۵ح ۷ت/HV۸۰۷۹
سر فصل ها
بخش اول
فصل اول:بررسی تطبیقی تعاریف تقلب
فصل دوم:مدیریت ریسک تقلب
فصل سوم:نهادهای داخلی و خارجی مقابله با تقلب
فصل چهارم:بررسی شرایط محیطی مرتبط با تقلب
فصل پنجم:روش شناسی آزمون تقلب
فصل ششم:چک لیست های ارزیابی ریسک (مخاطره)تقلب
بخش دوم:حسابداران دادگاهی
بخش سوم:ارزیابی کنترل داخلی
فصل اول:ساختار کنترل داخلی
فصل دوم:چک لیست بهترین رویه های کنترل داخلی


-


 
فرم درخواست
لطفا برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.